Řečníci

Mgr. Marek Matouš Bula | Aktuálně asistent a doktorand na Katedře pedagogiky na PedF a lektor na PřF. V rámci své disertace se zaměřuje na well-being a duševní zdraví ve vzdělávání. Pro MU vytvořil a realizoval ve spolupráci s Mrg. Barborou Kubantovou, Msc a za podpory Poradenského centra MU víkendový sebezkušenostní workshop “Posil svůj studentský well-being a naplň svůj potenciál na MUNI”. Dále pro doktorské studující na MU realizoval workshopy "Duševní zdraví a osobní pohoda vyučujících na MU" a "Podpora well-beingu a duševního zdraví doktorských studentů*ek na MUNI". Mimo jiné také pro budoucí učitele vytvořil předmět "Duševní zdraví v prvních letech za katedrou" a připravuje sebezkušenostní workshopy s tématikou řešení krizových nebo náročných situací ve škole. V rámci Gymnázia Mojmírovo náměstí v Brně vytváří a vede předmět Osobnostně sociální výchova, který také podporuje well-being studujících. 

Mgr. et Mgr. Hana Galiová | Je součástí koordinační skupiny realizace Plánu rovných příležitostí (GEP) na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem (UJEP) a skupiny pro rovné příležitosti na UJEP. Podílela se na projektu „Prevence genderově podmíněného násilí v pracovním prostředí veřejných vysokých škol a univerzit v ČR“.  Působí v Centru výzkumu na Fakultě sociálně ekonomické a poskytuje podporu pro realizaci zejména vědeckých projektů, českých i mezinárodních. Vystudovala český jazyk a literaturu a sociální práci na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy.

Mgr. Pavlína Junová | Od srpna 2022 působí jako ombudsmanka Filmové a televizní fakulty Akademie múzických umění v Praze. Je místopředsedkyní Školské ombuds platformy a její zakládající členkou. Její domovskými a srdcovými disciplínami jsou psychologie a psychoterapie, kterým se i nadále plně profesně věnuje. Vystudovala jednooborovou Psychologii na Filozofické fakultě a Speciální pedagogiku na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Absolvovala psychoterapeutický výcvik v Gestalt terapii. Profesně působila v resortu školství, sociálních služeb i zdravotnictví. Ve své profesi oceňuje pestrost a otevřené možnosti poznávání (druhých lidí, sebe samotné i profesních oblastí). Působí jako supervizorka pro tým pracovníků v sociálních službách. Radost jí dělá  kromě individuální také skupinová psychoterapie. Od roku 2012 působí jako dobrovolnice Bílého kruhu bezpečí.

Adéla Klimková, M.A. | Adéla Klimková studovala na fakultě sociálních věd na univerzitě v holandském Maastrichtu. Zde se setkala s velmi inkluzivním vysokoškolským prostředím a jeho benefity nejen pro studium samotné, ale i rozvoj osobnosti. Na Západočeské univerzitě v Plzni pracuje od roku 2023 a působí v Informačním a poradenském centru a zároveň v týmu ombudsmana. Na ZČU se podílí na mezinárodních projektech zabývajících se bezpečným, podpůrným a inkluzivním prostředí.

Mgr. Petr Šimon | Petr Šimon se narodil v roce 1976 v Karlových Varech, vystudoval pedagogickou fakultu Západočeské univerzity v Plzni. Od roku 2016 se na ZČU věnuje oblasti rovných příležitostí a inkluze, pracuje jako koordinátor sociálního bezpečí. V lednu 2024 se stává celouniverzitním ombudsmanem Západočeské univerzity, a to jak pro studující, tak pro zaměstnané.

 

Mgr. Jaroslav Šotola, Ph.D. | Jeho domovským pracovištěm je Katedra sociologie, andragogiky a kulturní antropologie na FF UP v Olomouci. Zabývá se problematikou sociální mobility Romů a kvalitativním výzkumem. V posledních letech se také věnuje tématu dopadů negativních aspektů mocenské asymetrie mezi vyučujícími a studujícími, což je hlavní motivace zastávat pozici fakultního ombudsmana. Studujícími byl do funkce zvolen spolu se svou zástupkyní, Michaelou Antonín Malaníkovou, v listopadu 2020, v současnosti je zástupce ombudsmanky. V rámci pozice ochránce práv studentů se snaží rozvíjet proaktivní přístup včetně síťování na národní i mezinárodní úrovni. V roce 2021 absolvoval výcvik v transformativní mediaci, kterou považuje za jeden z výborných nástrojů řešení konfliktů i v akademickém prostředí. Spoluzakládal Školskou ombuds platformu, aktuálně je jejím předsedou.

Mgr. Lucie Tesařová | Vystudovala učitelství matematiky a společenských věd. Šestnáct let působila v oblasti středního vzdělávání na pozici učitelky, kariérové poradkyně, projektové manažerky a zástupkyně ředitele. Na začátku roku 2024 se stala ombudsosobou Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem (UJEP). Řeší podněty členů a členek akademické obce a zaměstnanectva univerzity v oblasti sociálního bezpečí, poskytuje pomoc a poradenství stranám konfliktu, realizuje koordinační, metodickou a preventivní činnost v oblasti ochrany práv na UJEP.

 

Medailonky řečníků budou průběžně doplňovány, děkujeme za trpělivost.

Kontakt

Asociace vysokoškolských poradců, z.s.
Středisko ELSA ČVUT
Bechyňova 3, 166 36 Praha 6

© 2008-2022 Asociace vysokoškolských poradců, z. s.